O nas

Dlaczego „Figa”?

W wielu kulturach figa ma podwójne znaczenie. Z jednej strony symbolizuje płodność, dobrobyt i szczęście z drugiej zaś kojarzona jest z wulgarnością, nieczystością i zagrożeniem.

Ta dwuznaczność, rozmaitość skojarzeń i interpretacji wprost idealnie wpasowuje się w naszą myśl przewodnią. Bo skupiamy się na Kobiecie, silnej i świadomej, ale także tej zagubionej, niepewnej, która potrzebuje wsparcia i wiary w siebie. A tak poza tym to „figa” po włosku to „cipka”.

Jakość

Estetyka i wysoka jakość materiałów to wartości na które głównie zwracamy uwagę nawiązując współprace z naszymi partnerami. Ich poszukiwania zajęły nam ponad rok, a każdy z produktów został starannie przetestowany zarówno przez nas, jak i bliskie nam kobiety. 

Lokalnie

Nasze poszukiwania bez względu czy chodzi o produkty czy o produkcje opakowań, zawsze zaczynamy od naszego miasta Wrocławia. Następnie zataczamy coraz to szersze kręgi. Dzięki temu udało nam się nawiązać wspaniałe współprace wyłącznie z polskimi studiami, manufakturami i firmami.

Eko

Rezygnacja z plastikowych opakowań i wypełniaczy, była dla nas oczywista. Ponad to szklane opakowania po ziołach można nam odesłać, za co bardzo chętnie się odwdzięczymy.