Blog

so(CZYSTOŚĆ) figi czyli o sztuce dawania sobie przyjemności

Są takie momenty, że mam ochotę na chwileczkę zapomnienia. Sięgam wtedy po ulubione różowe pudełeczko, które trzymam w szafce przy łóżku.

W brzuchu czuję miłe łaskotanie i wiem, że już za moment to uczucie rozleje się po całym ciele, od palców u stóp, aż po końcówki rozrzuconych na poduszce włosów. Ze środka wyciągam bawełniany woreczek z delikatnym, roślinnym nadrukiem. Powoli rozsuwam sznurek i moja dłoń trafia na lekko zimny, przyjemnie gładki kształt. Wyciągam go i oglądam pod słońce, mrużąc oczy. Jest piękny. Zachwyca rzeźbiarską, elegancką formą. Doskonale leży w dłoni, niemalże...


Projekt Dotyk — Dmytro Nikiforchuk

Zmysłowa zabawa dla osób starszych? Czy zestaw otwierający dialog na temat postrzegania własnej atrakcyjności?

Kiedy wykręcałam numer do Dmytra wiedziałam tylko, że zrobił ciekawy projekt dyplomowy w Instytucie Designu na UP w Krakowie i że bardzo chciałabym usłyszeć całą historię, która za nim stoi.

Dość nietypowa to sytuacja, móc swobodnie rozmawiać z nieznajomym młodym chłopakiem o andropauzie, menopauzie i seksualności osób starszych. Po ponad 40 min rozmowy telefonicznej wiedziałam, że oboje czujemy swego rodzaju misję, związaną z obalaniem grubych...


List otwarty do mojej macicy

Moja Droga!

W pierwszych słowach mojego listu nie zapytam — co u Ciebie nowego? Ani o Twoje zdrowie. Od jakiegoś czasu doskonale znam odpowiedzi na te pytania. Cieszę się, że coraz lepiej się rozumiemy, a nasze regularne rozmowy pozwoliły wyjaśnić wszelkie pretensje, niedomówienia i konflikty, które między nami występowały.
Także kochana! Opiszę Ci, jak z mojej perspektywy, wyglądał nasz ostatni miesiąc i pewnie będzie wyglądać każdy kolejny, przez przynajmniej 20 lat.

Faza folikularna

Uwielbiam ten czas, kiedy dajesz mi energię i promienną skórę na...